BERSERG Sp. z o o.

to spółka stworzona w odpowiedzi na coraz częstsze wykorzystanie nowych technologii w kolejnych dziedzinach życia w ramach Internetu Rzeczy/Przedmiotów czyli IoT (ang. Internet of Things).

Prowadzimy badania ukierunkowane na budowę oraz rozwój urządzeń poprawiających komfort i bezpieczeństwo życia. 

Nasz obecny projekt to reakcja na coraz większą wśród Polaków popularność aktywnego spędzania czasu wolnego nad wodą – pływanie to trzeci najchętniej przez nas wybierany sport, zaraz po jeździe na rowerze i bieganiu. Wciąż rozwijająca się infrastruktura basenowa potwierdza, że Polska pływalniami i aquaparkami stoi. Jednocześnie statystyki nie kłamią: Polska to „kraj topielców”, w którym ryzyko utonięć jest prawie 2 razy (!) wyższe niż w pozostałych krajach UE.

 

 

Nasza misja to opracowanie innowacyjnego systemu ratownictwa na basenach oraz kąpieliskach  w celu maksymalnego ograniczenia liczby sytuacji potencjalnego zagrożenia zdrowia lub życia. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom zarządców ośrodków wodnych i ratowników, ponieważ dotychczas stosowane zewnętrzne systemy monitorujące nie gwarantują najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkowników.